MARIMEX Písková filtrace ProStar Profi – výkon 6 m3/h

Písková filtrace ProStar Profi 6 (dříve BlackStar 6) se ve svém principu inspirovala přírodou – zde se také dešťová voda mění v křišťálově čistou pramenitou vodu díky filtraci v propustných vrstvách horniny. V pískové filtraci voda prochází přes křemičitý písek, kde se zachytávají i jemné nečistoty a do bazénu se vrací pouze čistá, filtrovaná voda. Důležité je proto často filtrační písek proplachovat, aby se nečistoty v písku neosazovaly.

Doporučujeme proplach filtrace minimálně jednou týdně.

Filtrace je vybavena odvodňovacím ventilem, tlakoměrem, vestavěnými komponenty filtrační nádoby včetně snadno ovladatelného 6-ti cestného ventilu (který je zabudován do víka filtrační nádoby), motorem čerpadla o příkonu 450W, plastovou základnou pro montáž v místě instalace. Systém je vyroben z vysoce kvalitních materiálů při přísném dodržování technických norem a prochází výstupní kontrolou.

Upozornění: Standardně je písková filtrace dodávána bez filtračního písku a hadic. Pokud tyto produkty nemáte, doporučujeme je koupi.

Každý bazén potřebuje kvalitní filtraci

Kvalitní filtrace je nezbytná pro udržení čistoty bazénové vody a prevenci růstu řas a sinic. MARIMEX Písková filtrace ProStar Profi s výkonem 6 m3/h je ideální pro menší bazény a je pro svou kvalitu a výkon široce využívána také v komerčních prostorech jako jsou hotelové a plavecké bazény.

Jaké jsou výhody pískové filtrace?

1. Účinnost – Písková filtrace dokáže zachytit i velmi jemné nečistoty, které jsou většinou příčinou zakalení bazénové vody.

2. Nízké náklady na údržbu – Filtrační písek lze snadno vyměnit a proplachovat.

3. Vysoká životnost – Pokud se o filtrační zařízení správně staráte, může vám sloužit řadu let bez nutnosti výměny.

Montáž pískové filtrace ProStar Profi

Montáž pískové filtrace ProStar Profi je velmi jednoduchá a můžete ji provést sami. Filtrační zařízení se dá umístit na zem nebo na betonovou desku. Kompletní montážní návod najdete v přiložené dokumentaci.

Pro snadnou instalaci doporučujeme rovněž zakoupení kompletního setu hadic a filtračního písku, který vám bude stačit na celou sezónu. Součástí balení je také plastová základna pro snadnou montáž na pevný podklad.

MARIMEX Písková filtrace ProStar Profi 6 m3/h

Časté dotazy

Musím čerpat vodu do filtrace?

Ano, filtrační čerpadlo musí být připojeno k bazénu a čerpat vodu do filtrace.

Kolikrát musím měnit filtrační písek?

Filtrační písek se doporučuje měnit každé 2-3 roky, v závislosti na kvalitě vody a intenzitě provozu bazénu.

Mohu použít jiný druh filtračního materiálu?

Ne, písková filtrace je navržena speciálně pro použití s filtračním pískem.

Kam se odvádí voda z filtrace?

Voda z filtrace se vrací zpět do bazénu.